HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Pátek 29.09.2023
 

REGION KRKONOŠE
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Království perníku

Informační střediska Správy Krkonošského národního parku

Hlavní informační středisko Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí je jedním ze zakládajících členů Asociace turistických informačních center. Bylo otevřeno v roce 1981 po rekonstrukci tří historických domů na náměstí Míru ve Vrchlabí zároveň s národopisnou expozicí Krkonošského muzea Správy KRNAP.
Od počátku bylo hlavním úkolem informačního střediska poskytovat informace o Krkonošském národním parku a aktivitách Správy KRNAP na tomto území. Návštěvník se tu může seznámit se sportovními i kulturními možnostmi v Krkonoších v létě i v zimě, může tu shlédnout krátké tematické audiovizuální programy o Krkonošském národním parku, speciální pořad je připraven pro děti.
Dostaneme zde informace o možnostech výletů do celého regionu s případným vlakovým či autobusovým spojením. Doplňkem činnosti informačního střediska je prodej všech druhů dostupných map a průvodců regionu, materiálů o krkonošské přírodě a historii, které vydává správa KRNAP a drobného propagačního materiálu.
Nedílnou součástí informačního střediska je stálá národopisná expozice Lidové umění a umělecká řemesla, která obsahuje ukázky starého skla, hodin, betlémů, krkonošské světničky apod. Součástí expozice je výstava o Krakonošovi a vývoji turistiky v Krkonoších. V průměru jednou za tři měsíce se zde pořádají tematické výstavy. Každý rok třetí týden v červenci pořádá informační středisko týden řemesel s ukázkami výroby keramiky, skleněných figurek, dřevěných hraček, drátování a tkaní na malém tkalcovském stavu. V tomto období zde můžeme potkat i Krakonoše, legendární postavu Krkonoš.
Hlvní informační středisko řídí buď metodicky (informační střediska Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov) nebo přímo (informační střediska Rokytnice, Strážné, Temný důl, Obří důl), další informační střediska Správy kRNAP na území Krkonošského národního parku.
Na letní sezonu zřizuje Správa KRNAP na území Krkonošského národního parku střediska-sruby na silně frekventovaných místech nebo na místech s narůstajícím provozem motorových vozidel. Střediska slouží k podávání místopisných informací, k vydávání příležitostných povolenek k vjezdu a prodeji map. Jsou pres letni sezonu otevřena na Zlatém návrší, na Mísečkách, v Labském dole, v Dolním dvoře, Černém dole, na Černé hoře a v Albeřicích. V informačních střediscích v Peci pod sněžkou, Harrachově a Špindlerově Mlýně si lze dojednat doprovod či přednášku přímo v chalupě.
Všechna informacní střediska Správy KRNAP mají aktuální informace o uzávěrách turistických cest, otevření naučných stezek a jiných aktivitách Správy KRNAP, které mají vliv na pohyb Kam se v Krkonošském národním parku vydat, které zajímavosti navštívit, se tedy nejlépe dozvíme v některém z informačních středisek Správy Krkonošského národního parku.
Hlavní informační středisko ve Vrchlabí je otevřeno v letni sezóně, tj. od 1. 6. do 31. 10.od pondělí až sobota od 9 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin, terénní střediska ve Špindlerově Mlýně, v Harrachově a v Peci pod Sněžkou je možné v letních měsících navštívit i v neděli.

Vladimíra Vališková
vedoucí HIS Správy KRNAP ve Vrchlabí

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.06.2001 v 23:09 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR