HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Úterý 23.07.2024
 

REGION KRKONOŠE
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Království perníku

21 Krkonoše - střed [ Turistická oblast ]

HORNÍ MÍSEČKY HARRACHOVY KAMENY LABSKÝ DŮL ŠPINDLERŮV MLÝN LYŽAŘSKÝ AREÁL SVATÝ PETR PRAMENY LABE HOSTINNÉ VRCHLABÍ MALÝ ŽALÝ - ROZHLEDNA KRKONOŠSKÝ NÁRODNÍ PARK HRAD BŘEČTEJN MALÝ ŽALÝ - ROZHLEDNA HRAD BŘEČTEJN HARRACHOVY KAMENY KRKONOŠSKÝ NÁRODNÍ PARK VRCHLABÍ PRAMENY LABE LABSKÝ DŮL HORNÍ MÍSEČKY LYŽAŘSKÝ AREÁL SVATÝ PETR ŠPINDLERŮV MLÝN HOSTINNÉ TO 21 Krkonoše - střed
Krkonoše - střed
...kouzlo velkých hor...
Právě v této oblasti najdete to nejtypičtější, co dělá Krkonoše Krkonošemi. Okolí Špindlerova Mlýna a Vrchlabí není jen bránou do říše tajemného Krakonoše, ale také rájem pěší turistiky a sportů všeho druhu. Zdejší devizou jsou vyhlášená zimní střediska s kvalitními lyžařskými areály, udržované běžecké tratě a samozřejmě ideální sněhové podmínky, panující zpravidla od konce listopadu až do konce dubna. V létě, kdy se zasněžené horské svahy promění v rozkvetlé louky, tu najdou své eldorádo milovníci vodních sportů, pro něž jsou dravé horské řeky přímo stvořené. Na vyznavače vysokohorské pěší turistiky čekají uprostřed netknuté přírody dlouhé kilometry značených turistických tras a cykolostezek. Vydejte se třeba k pramenům Labe nebo k některému z nádherných krkonošských vodopádů. A nezapomeňte na bohatou nabídku dalších požitků - kryté i otevřené bazény, sauny, masáže, tenis, golf, jízdy na koních či welness, zkrátka vše, co k pěknému pobytu v Krkonoších patří.

- Hostinné - pozoruhodná galerie antického umění v barokním františkánském klášterním kostele Neposkvrněného Početí P. Marie. Sádrové odlitky řeckých a římských plastik, světově unikátní rekonstruované sochy a sousoší ztracených nebo zničených originálů.
- Špindlerův mlýn - nejznámější středisko zimních sportů v České republice, vynikající podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.
- Svatý Petr - lyžařský areál v těsné blízkosti Špindlerova Mlýna. Lanovky, noční lyžování, snowboard park, osvětlená sáňkařská dráha, lyžařské školy, ski servisy, půjčovny vybavení, letní bobová dráha.
- Horní Mísečky - Medvědín - lyžařské středisko v oblasti obce Vítkovice, závodní i standardní běžecké tratě v délce 50 km patří k nejlepším v České republice a jako jediné jsou položené v nadmořské výšce 1 000 m. Lanovka do Špindlerova Mlýna.
- Labský důl - divoká skalnatá rokle ledovcového původu s několika vodopády, jedno z nejnavštěvovanějších míst v Krkonoších. Pančavský vodopád, největší vodopád České republiky (250 m).
- Ze Špindlerova Mlýna k pramenům Labe - jedna z nejkrásnějších krkonošských tras vede od horní stanice lanovky na Medvědíně přes Šmídovu vyhlídku k mohyle Hanče a Vrbaty, kolem Pančavského vodopádu přes Labskou boudu nad horním okrajem Labského dolu až k pramenům Labe.
- Vrchlabí - první a nejseverněji položené město na řece Labi. V budově barokního kláštera Krkonošské muzeum, kolem zámku romantický přírodní park, v okolí řada přírodních památek a vyhlídek do širokého okolí.
- Krkonošský národní park - druhý národní park České republiky (1963), jeden z největších v Evropě, s roční návštěvností až 8 milionů osob. Zahrnuje území Krkonoš od Novosvětského sedla na západě až po Žacléřské sedlo na východě. Na severu na něj navazuje polský Karkonoski park narodowy, se kterým tvoří nedílný přírodní celek.

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 29.04.2005 v 09:04 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR